1. Anasayfa
  2. Yurt Dışı Gezi Rehberi

Almanya’da Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 8 Yer

Almanya’da Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 8 Yer
Almanya’da Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 8 Yer
0

Almanya, hemen hemen herkesin ziyaret etmek isteyebileceği ülkelerden biridir. Yüksek bölgelerde kurulan tatil köylerinden tarihi binalarına kadar her tatil anlayışına hitap edebilen bu ülkede gezilecek yerlerin sayısı da oldukça fazla! Bu nedenle yurt dışına seyahat etmeyi isteyenler çoğunlukla Almanya uçak bileti alıyor ve rotasını da bu ülkeye çeviriyor. Biz de bu noktada işinizi kolaylaştırmak istedik ve Almanya’da en çok ziyaret edilen yerleri sizler için araştırdık.

1.   Orta Çağ Kenti Quedlinburg

Harz Dağları’nın kuzey kısmında yer alan bu kentin UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer aldığını belirterek başlayalım. Bu kente uğradığınızda Rönesans döneminin en güzel mimari örneklerini görebilirsiniz. Sokaklarda dolaşırken kendinizi bir anda geçmişte yaşıyor gibi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü sokaklar Arnavut kaldırımlı ve binaların büyük bölümü de ahşaptan yapılmış. Aynı zamanda Almanya’nın en eski evi olduğu bilinen Has isimli ev de bu kentte yer alıyor. Ayrıca bu evin 1300’lü yılların başında inşa edildiği tahmin ediliyor.

2.   Münih

Münih, ülkenin kuşkusuz en çok ziyaret edilen bölgelerinin başında geliyor. Kentte yaşayan insanların son derece neşeli olduğu ziyaretçilerin gözünden kaçmıyor. Aynı zamanda göz kamaştıran bir dağ manzarasına sahip olduğunu da belirtmeliyiz. Çok sayıda barı olan Münih’in dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri seçildiğini de bilmeyenler için aktaralım. Alışveriş yapılabilecek yerlerin sayısı da oldukça fazla. Yani alışveriş sevenler için ideal bir şehir. Aynı zamanda doğal güzellikler ile çevrelenmiş bir lokasyonda bulunuyor.

3.   Köln

köln - almanya’da ziyaret etmeniz gereken en i̇yi 8 yer
köln – almanya’da ziyaret etmeniz gereken en i̇yi 8 yer

Bu şehri ilginç kılan unsurlardan biri, aynı isme sahip olan kolonyasının bulunmasıdır. Aynı zamanda kentte bir de Kolonya Müzesi bulunuyor. Sadece bu müzeyi gezmek için bile her yıl çok sayıda turist rotasını Köln yönüne çeviriyor. Kent, Ren Nehri kıyısında kurulu ve ikiz kuleleri de bir hayli popüler! Katedral Binası, Çikolata Müzesi, mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerler arasındadır. Hohenzollern Köprüsü ise aşıkların sıklıkla uğradığı yerlerden biri oluyor.

4.   Berlin

Ülkenin başkentini ziyaret etmek için çok sayıda neden var. Sanatın, kültürün nabzını tutan Berlin, çok sayıda ünlü restoranın ve müzenin bulunduğu bir şehirdir. Brandenburg Kapısı, Charlottenburg Sarayı ve Berlin Katedrali ise turistlerin gezilecek yerler listesinde ilk üçte bulunuyor. Berlin Duvarı’nın yıkılmasının ardından kalan bölümlerini ve sanat eserlerini görmek de gezinize farklı bir hava katacaktır.

5.   Mittenwald

Alplerin iklimini yaşamanızı sağlayacak olan Mittenwald, gezilmeye değer niteliklerle doludur. Muhteşem doğa manzaralarına sahip olan kenti özel kılan etmenlerden biri de 17. asırdan bu yana keman, çello üretiminin yapılıyor olmasıdır. Eğer kış mevsiminde Almanya’ya gitmeyi düşünürseniz, kış turizmi için de en ideal yerin Mittenwald olduğunu söyleyebiliriz.  Özellikle burada bulunan kayak merkezi, kayak tutkunlarının akınına uğruyor.

6.   Hamburg

Dünyanın en büyük üçüncü limanının bulunduğu Hamburg, Almanya’ya gidenlerin görmek istediği yerlerden biridir. Elbette alışveriş tutkunlarının favorilerinden biri de Hamburg oluyor; çünkü Alsterarkaden isimli devasa alışveriş alanı bu kentte yer alıyor. Kendiniz ya da sevdikleriniz için sıra dışı eşyalar satın almak isterseniz yolunuzun bu özel alışveriş alanına düşmesini beklemeyin, hemen Alsterarkaden istikametinde yola çıkın.

7.   Heidelberg

heidelberg - almanya’da ziyaret etmeniz gereken en i̇yi 8 yer
heidelberg – almanya’da ziyaret etmeniz gereken en i̇yi 8 yer

Ülkenin en büyük üniversitelerinin bulunduğu bu kent romantik bir havaya sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Dünyanın pek çok ülkesinden gençler balayı tatili için bu kente gitmeyi tercih ediyor. Kentin barok stilinde inşa edilmiş olması da bunda büyük bir etken!

8.   Bremen

1200 yıldır ayakta olan Dom St Petri (St Petri Katedrali) ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Rathaus için Bremen’e gitmeye kesinlikle değer! Kentte turistler için özel gezi turları da düzenleniyor. Kenti özel kılan unsurlardan biri de bünyesinde bulunan eşsiz restoranlarıdır. Yıllanmış şaraplar ile hizmet veren restoranları eşsiz kılan ise çok eski yıllardan bu yana aynı aileler tarafından işletiliyor olması!

Yazımızdan da anlaşılacağı üzere, Almanya’da gezilmeye değer yerlerin sayısı oldukça fazla. Geri kalan yerleri de kendiniz keşfetmek isteyebilirsiniz. Sizlere Almanya seyahati öncesi ilk önerimiz ise Pegasus’un sunduğu uçak bileti sorgulama sayesinde en uygun fiyatla Almanya uçak bileti almanız olacak. Farklı bir kültürle tanışmak ve yeni yerler görmek için her zaman bir neden vardır. Ucuza Almanya uçak bileti satın alma şansı da bu nedenlerden biri! Pegasus internet sitesini ziyaret edin ve siz de biletinizi hemen alın!

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir