1. Anasayfa
 2. Vize Nasıl Alınır?

Güney Kore Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey

Güney Kore Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey
0

Bir Doğu Asya ülkesi olan Güney Kore turistlerin en çok dikkatini çektiği ülkelerden biridir. Güney Kore’ye gittiğiniz zaman Türkiye’den geldiğinizi söylerseniz Koreliler sizi büyük bir ilgiyle karşılayacaktır. Kore savaşı sırasında Türklerin yardımına son derece minnet duymaktadırlar.

Başkenti Seul olan ülke, ortasından akan Han nehri şehri ile ikiye bölünmüştür. Nehrin üzerinde toplam 28 köprü bulunmaktadır. Ülkede yer alan görkemli manzaralar gözünüzü dolduracak diyebiliriz. Güney Kore gezi rehberi ve vize işlemleri hakkında her şey yazımız da sizlerle.

Güney Kore Yeme/İçme Kültürü

Uzak doğu mutfağı hakkında birçok görüş bulunmaktadır. Peki, Güney Kore yeme/içme kültürü nasıldır? Bu mutfak kimilerinin çok sevdiği kimilerinin ise çok çekingen davrandığı tarzdan diyebiliriz. Ancak ülkeye gittiğiniz zaman damak zevkinize uygun bir şeyler bulabileceğinizin garantisini verebiliriz.

Güney Kore’de kullanılan ana malzemelerin başında pirinç, fasulye ve arpa gelmektedir. Balıklı hamurdan yapılan Eomuk, kimchi ve bibimyap Güney Kore’nin en çok tüketilen yiyecekleri arasındadır.

Güney Korelilerin çorba kültürü de oldukça gelişmiştir. Özellikle deniz ürünleri ile hazırlanan çorbalar çok fazla tüketilmektedir. Güney Kore’de birçok deniz ürününü sofralarda görmeniz mümkün. Güney Kore’de vejetaryenler yiyecek bulmakta zorlanabilir. Çünkü hemen her yemeğin içerisinde et ürünleri yer almaktadır.

Soju, Kore’nin ulusal içkisidir. Soju, votkaya benzeyen alkollü bir içecektir. Bu içecek Güney Kore’de oldukça ucuz satılmaktadır. Güney Kore’de kahve ve çay kültürü de oldukça gelişmiştir.

Kore’de sokak yemekleri de oldukça meşhurdur. Sokak yemeklerinde yüzlerce çeşit bulabilirsiniz. Kore sokaklarında gezerken burnunuza salça kokuları gelecektir.

Üstelik sokak yemeklerinin fiyatları da oldukça uygundur. Ancak bu fiyatlar yiyeceğin satıldığı yere ve yiyeceğiniz şeye bağlı olarak değişebilir.

Mandu, sokak yemekleri arasında en meşhur olanlarından biridir. Mandu, aslında bizim bildiğimiz kıymalı mantıdır. Ancak boyut olarak daha büyüktür. Eğer yosun tüketmeyi seviyorsanız Kore’ye gitmişken Kimbap’ı denemenizi tavsiye ederiz. Görüntü olarak sushi ile benzerlik gösteren yiyecek raflarda çok bulunan bir atıştırmalıktır. Corn Dog ise hamurun içerisinde sosis ve kaşar ile hazırlanan bir yiyecektir. Yemesi oldukça zevkli olan bu yiyeceği tatmadan Kore’den dönemeyin deriz.

Güney Kore Ucuz Mu?

guney-kore
güney kore

Güney Kore’de okumak, yaşamak ya da tatil yapmak isteyen kişiler Kore’deki fiyatlar hakkında araştırma yapmaktadırlar. Kore, Asya’nın en büyük 4. Ekonomisine sahip olan ülkedir. Ülkenin ekonomisinin büyük bölümü ihracat ile sağlanmaktadır.

Güney Kore’de her bütçeye uygun restoran bulabilirsiniz. Ancak elbette lüks mekânlar pahalı olacaktır. Güney Kore’de ev fiyatları oldukça yüksek diyebiliriz. Uygun fiyatlara tek odalı evlerde bulabilirsiniz. Güney Kore’de market fiyatları da oldukça makul diyebiliriz. Az bir parayla marketten bir sürü şey alabilirsiniz. Ancak Seul’da yaşam diğer şehirlere göre biraz daha pahalı diyebiliriz.

Güney Kore’ye Ne Zaman Gitmeli?

Güney Kore’ye seyahat edecek kişiler gitmeden önce hava durumu hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Peki, Güney Kore’ye ne zaman gitmeli?  Güney Kore dört mevsimin hepsini hakkıyla yaşayan bir ülkedir. Bu nedenle hangi mevsimde gidiyorsanız o mevsimle karşılaşırsınız. Ancak yaz ayları sıcaklık ve yağışlar fazla olduğu için nem oranı sizi rahatsız edebilir.

Güney Kore’ye gitmişken rahat rahat dolaşıp gezmek istiyorsanız eğer nisan ve haziran aralarında gidebilirsiniz. Kore’de bu mevsimde çiçekler açmakta ve ülke kiraz ağaçları ile dolmaktadır.

Güney Kore’yi ziyaret etmek için en güzel zamanlardan diğeri ise eylül ve ekim aylarıdır. Bu aylarda hava sıcaklıkları artık düşmüş olur. Yağmurların az görüldüğü ve festivallerin gerçekleştiği bu aylarda tatiliniz oldukça eğlenceli geçecektir.

Güney Kore’de Başlıca Gezilecek Yerler

Güney Kore’ye gidenler nereleri gezmeleri gerektiği hakkında yeterli bilgiye sahip değildir. Bu nedenle ülkeye gitmeden önce araştırma yapmayı ve gezilecek yerleri not almanızı tavsiye ederiz. Yazımızda Güney Kore’nin başlıca gezilecek yerlerini sizinle paylaşacağız.

Gyeongbokgung Saray, Seul’de gezmeniz gereken en ihtişamlı yapılar arasında yer almaktadır. “Batı Sarayı” adıyla da bilinen yapı Joseon Hanedanı’nın kurucusu Kral Taejo tarafından inşa ettirilmiştir. 14. Yüzyılın sonralarına doğru inşası biten yapı, Japon istilası sırasında büyük bir hasara uğramış ve 300 yıl boyunca kullanılmamıştır. Sarayın eski görkemi kavuşturan kişi ise Kral Gojong olmuştur. Gyeongbokgung’ın tamamını gezmek yaklaşık 2- 3 saatinizi alabilir. Çünkü burası 330 binaya ev sahipliği yapmaktadır.

Bukchon Hanok Village, Güney Kore’de başlıca gezilecek yerler arasındadır. Bu otantik yerleşim alanı yaklaşık 600 yıllık bir geçmişe sahiptir. Yerleşim alanındaki mimarilere hayran kalacağınızı şimdiden söyleyelim. Türkçede karşılığı Kuzey Köyü olan bu yerleşim yerinde restoranlar ve çay evleri de bulunmaktadır. Ancak şunu belirtelim ki köy sınırları içerisinde fotoğraf çekmek yasaktır.

Changgyeonggung Sarayı, Seul’de bulunan 5 ana sarayın en güzeli olarak anılmaktadır. Saray 1405 yılında inşa edilmiştir. Yine bu sarayda Japon istilası sırasında Gyeongbokgung’un gibi kullanılamaz hale gelmiştir.

Kral Sejong Heykeli de Kore’ye gelmişken görülmesi gereken eserler arasında yerini alıyor. Kral Sejong Koreliler tarafından bir halk kahramanı olarak benimsenmiştir. Kral günümüzde hala saygı ve sevgi ile anılmaktadır. Gyeonbokgung Sarayının girişinde bulunan heykel yüksek bir zemin üzerinde yer almaktadır. Heykelin başında her saat nöbet tutulmaktadır. Heykelin arka tarafında yer alan bir merdiven bulunmaktadır. Kolay fark edilmeyen bu merdivenden tünele inen bir yol bulunmaktadır. Bu tünelde Kral Sejong’un hayatını anlatan bir müze bulunmaktadır. Heykeli gördükten sonra dilerseniz müzeyi de ziyaret edebilirisiniz.

Ulusal Folklor Müzesi, Seul’de en çok turist ağırlayan müzelerden biridir. Bu müze Güney Kore’nin folklorik tarihine ışık tutmaktadır. 1945 yılında açılan müzede Kore halkının geleneksel yaşantısını yansıtan ilginç aksesuarlar bulunmaktadır. Müze 3 ana sergi salonundan oluşmaktadır. Bu salonların hepsinde farklı koleksiyonlar sergilenmektedir.

Kore Ulusal Müzesi de gezilmesi gereken yerler arasındadır. Bu müze Güney Kore halkının yaşantısına ve kültürel gelişimine ayna tutan bir yapıya sahiptir. Her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen müzede antik çağdan kalma yaklaşık 4500 parça sergilenmektedir.

Kore Ulusal Müzesi üç katlı bir yapıdır. Müzenin sağ kanadında kalan kısımlar geleceği temsil ederken, sol kanatta kalan kısımlar ise geçmişi temsil etmektedir. Müzenin en dikkat çeken kısmı ise Gaya dönemi için ayrılmış olan odasıdır. Müzenin ikinci katında bu döneme ait 890 sanat eseri sergilenmektedir. Müzeye toplu taşıma araçları ile kolayca gidebilirsiniz.

Seul’de bulunan Jongmyo tapınağını da listenize eklemeyin unutmayın. Tarihi ve doğal bir güzelliğe sahip bu tapınak turistlerin en gözde mekanlarından bir tanesidir. Jongmyo Tapınağı, Joseon Hanedanlığı zamanında inşa edilmiştir. Burası Konfüçyüs inancının en önemli tapınakları arasında yer almaktadır. 14. Yüzyılda inşa edilen tapınak göz kamaştırıcı mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

N Seul Kulesi, Namsan Dağının zirvesinde yer almaktadır.1969 yılında inşa edilen u kulenin yapılış amacı radyo ve televizyon yayınlarının daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktı. Kulenin yüksekliği 236,7 metredir ve bu kule Kore’nin ilk televizyon kulesi olma özelliği taşımaktadır. Kule yapımının 40. Yılında ziyarete açılmıştır.

Dongdaemun Market, alışverişe meraklıların mutlaka uğraması gereken bir bölgedir. Bu bölgede geleneksel pazarlar kurulmakta ve burada 30 bin mağaza hizmet vermektedir.

Güney Kore’de Nerede Kalınır?

guney-kore

Güney köreye gidecek olan kişiler nerede konaklayacağını düşünmektedir. Peki, Güney Kore’de nerede kalınır? Güney Kore’de özellikle Seul’de konaklama açısından bir sürü seçenek bulunmaktadır.

Her sene milyonlarca ziyaretçi ağırlayan ülkede bütçenize uygun otel bulmanız oldukça kolay olacaktır. Ancak Seul iş dünyasının merkezi olduğu için bu şehirde otel fiyatları bütçenizi biraz aşabilir. Bu nedenle seyahate çıkmadan önce rezervasyon yaptırırsanız Seul’de daha uygun fiyatlara konaklama imkânına sahip olabilirsiniz. Güney Kore’de konaklayabileceğiniz otellerden bazıları şunlardır:

 • Hotel Gaon Jangno: Seul’un Insadong bölgesinde yer alan bu otel bütçesi az olanlar için oldukça uygun. Otelde bagaj muhafaza, ısıtma, sigara içilmeyen odalar ve ücretsiz internet gibi hizmetler bulunmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 33 Euro ile 70 Euro arasında değişiklik göstermektedir.
 • Hotel Biz: Seul’un Jangno bölgesinde yer alan otel merkeze oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Otelde çamaşır yıkama, buzdolabı, klima, kahvaltı ve ücretsiz internet gibi hizmetler bulunmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 33 Euro ile 65 Euro arasında değişiklik göstermektedir.
 • Staz Hotel Myeongdong 1: Seul’un Jangno bölgesinde yer almaktadır. Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız bu otel tam size göre. Otelde ücretsiz otopark, ücretsiz internet, restoran, bar ve servis otobüsü gibi hizmetler yer almaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 50 Euro ile 100 Euro arasında değişiklik göstermektedir.
 • 9Brinck Hotel: Otel Seul’un Hongdae bölgesinde yer almaktadır. Bu bölgede otel fiyatları diğer bölgelere göre biraz daha pahalıdır. Otelde ücretsiz otopark, restoran, 24 saat açık resepsion, ücretsiz internet ve bar gibi hizmetler bulunmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 78 Euro ile 150 Euro arasında değişiklik göstermektedir.
 • Lotte Hotel Busan: Otel Busan şehrinin Busanjin-gu bölgesinde yer almaktadır. 5 yıldızlı olan bu otelde havaalanı servisi, kahvaltı, havuz, bat, ücretsiz internet ve sigara içilmeyen oda hizmetleri yer almaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 240 Euro ile 290 Euro arasında değişiklik göstermektedir.
 • Paradise Hotel and Casino Busan: Otel Busan şehrinin Haeundae- gu bölgesinde yer almaktadır. Plajların yoğun olduğu bu bölgede otel fiyatları biraz yüksektir. 5 yıldızlı otelde hamam, spa, sauna, masaj, kahvaltı, buhar odası ve daha birçok hizmet bulunmaktadır. Otelin gecelik fiyatı ise 180 Euro ile 320 Euro arasında değişmektedir.
 • Hotel The- Ore: Otel Seul’un Hongdae bölgesinde yer almaktadır. Fiyatı oldukça uygun olan otelde restoran, ücretsiz otopark, ücretsiz internet ve kuru temizleme gibi hizmetler bulunmaktadır. Otelin gecelik fiyatı ise 60 ile 90 Euro arasında değişmektedir.
 • Benikea Premier Marigold Hotel: Otel Seul’un Hongdae bölgesinde yer almaktadır. Otelde bar, spa, ücretsiz internet ve daha birçok hizmet bulunmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 75 Euro ile 187 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Güney Kore’de Ulaşım

Güney Kore özellikle sanayi alanında oldukça gelişmiş bir ülkedir. Seul sokaklarında gezerken hayatın her alanında olduğu gibi ulaşım alanında da kolaylıklar bulunmaktadır. Güney Kore’de ulaşım sanıldığı kadar zor değildir. Seul şehrinin oldukça pratik, gelişmiş ve anlaşılması kolay bir toplu taşıma altyapısı mevcuttur.

Özel araçlar ve taksi hemen her ülkede olduğu gibi Seul’de de biraz pahalıdır. Ancak gezilerinizi toplu taşıma araçları ile yaparsanız oldukça uygun fiyatlara yolculuk edebilirsiniz. Şehirle hem halk otobüsleri hem de metrolar oldukça yaygındır. Bunları kullanarak kısa bir sürede gitmek istediğiniz yerlere kolayca gidebilirsiniz.

Güney Kore Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize almak isteyen birçok kişi vize işlemlerini nasıl yapması gerektiğini bilmemektedir. Özellikle ilk kez vize alacak kişiler bu konuda yeterli bilgiye sahip değildir.

Vize işlemlerinize başlamadan önce seyahat türüne karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü seyahatinizin amacı alacağınız vize türünü etkilemektedir. Hangi türden vizeyi alacağınıza karar verdikten sonra Online Vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formu dilerseniz çıktısını alarak dilerseniz de bilgisayarda doldurarak hazırlayabilirsiniz.

Formu doldurduktan sonra gerekli diğer evrakları hazırladıktan sonra vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Daha sonra Güney Kore konsolosluklarından randevu alınır. Konsolosluklara asla randevu almadan gitmeyiniz. Evraklarınızı teslim ettikten kısa bir süre sonra vize işlemleriniz sonuçlanacaktır.

Güney Kore Vize Evrakları Nelerdir?

Güney Kore vize almak isteyen kişilerden bazı evraklar talep etmektedir. Gerekli olan evraklar alacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Güney Kore kısa süreli ziyaretçi vizesi alabilmek için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • Online vize başvuru formu
 • Renkli fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Adli sicil kaydı
 • Hesap döküm belgesi
 • Ziyaret türünüze ek olarak gerekli olan belgeler

Güney Kore Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Güney Kore konsolosluğu vize verirken sizden bazı şartları yerine getirmenizi isteyecektir. Peki, Güney Kore vize başvuru şartları nelerdir?

Konsolosluğun vize verirken aradığı şart belgelerinizin eksiksiz ve tarihlerinin güncel olmasıdır. Güncel olmayan evrakların vize işlemlerinizi uzatacağını unutmayın.

Güney Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güney Kore vize işlemleri sonucu evrakların değerlendirilme sürelerine göre farklılıklar göstermektedir. Peki, Güney Kore vizesi kaç günde çıkar?

Bazı durumlarda konsolosluklar uzun bir süreye ihtiyaç duyarlar. Özellikle resmî tatillerde ve konsoloslukların yoğun olduğu dönemlerde işlemleriniz bir müddet uzayabilir. Sizin yapmanız gereken tek şey evrakları eksiksiz olarak konsolosluğa iletmektir. Çünkü evraklarınızda herhangi bir eksikliğin olması süreci uzayacaktır.

Vize işlemleriniz ortalama 15 iş gününde sonuçlanacaktır. Evraklarınızda eksiklik olması ile ret cevabı almazsınız. Konsolosluk sizden eksik belgeleri talep ederek süreci yürütürler. Vize işlemlerinizi seyahatten en az 1 ay önce başlamanızı tavsiye ederiz.

Güney Kore Vize Ücretleri

Güney Kore vize ücretleri, kişinin almak istediği vize türüne göre farklılık göstermektedir. Seyahat süreniz 90 günden az ise zaten vize almanıza gerek yoktur. Ancak 90 günden fazla kalacaksanız vize almanız gerekmektedir. Vize ücretleri ise yaklaşık 60 dolar civarındadır.

Güney Kore’nin Vize İstediği ve İstemediği Ülkeler

Türk vatandaşları Kore’ye 90 günden kısa süren bir seyahate gidecekse vize almasına gerek yoktur. Ancak 90 günden uzun süren seyahatler için vize almak zorunludur. Güney Kore’nin vize istediği ve istemediği ülkeler bulunmaktadır. Güney Kore’ye 90 gün boyunca vizesiz girebilen bazı ülkeler şunlardır:

 • Antigua ve Barbuda
 • Barbados
 • Kolombiya
 • Kosta Rika
 • Dominika
 • Dominik Cumhuriyeti
 • Mısır
 • El Salvador
 • Grenada
 • Guatemala
 • Avustralya
 • Bahamalar
 • Haiti
 • Hong Kong
 • İzlanda
 • Saint Vincent ve Grenadinler
 • İsrail
 • Brezilya
 • Şili
 • Jamaika
 • Peru
 • Saint Kitts ve Nevis
 • Japonya
 • Yeni Zelanda
 • Nikaragua
 • Liberya
 • Lihtenştayn
 • Makao
 • Malezya
 • Meksika
 • Fas
 • Norveç
 • Panama
 • Saint Lucia
 • Sırbistan
 • Singapur
 • Surinam
 • İsviçre
 • Tayvan
 • Tayland
 • Trinidad ve Tobago
 • Türkiye
 • ABD
 • Uruguay
 • Venezuela

Güney Kore’ye 60 gün vizesiz girme hakkına sahip ülkelerden bazıları ise şunlardır:

 • Lesotho
 • Portekiz
 • Rusya

Güney Kore’ye 30 gün vizesiz girme hakkına sahip olan ülkeler şunlardır:

 • Arnavutluk
 • Andorra
 • Arjantin
 • Bahreyn
 • Brunei
 • Ekvator
 • Fiji
 • Guam
 • Bosna-Hersek
 • Guyana
 • Honduras
 • Kazakistan
 • Kiribati
 • Kıbrıs Cumhuriyeti
 • Kuveyt
 • Marshall Adaları
 • Mauritius
 • Monako
 • Karadağ
 • Mikronezya Federal Devletleri
 • Nauru
 • Yeni Kaledonya
 • Umman
 • Palau
 • Paraguay
 • Katar
 • Samoa
 • San Marino
 • Suudi Arabistan
 • Seyşeller
 • Solomon Adaları
 • Güney Afrika
 • Esvatini
 • Tonga
 • Tunus
 • Tuvalu
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Vatikan
 • Yemen

Güney Kore Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

guney-kore

Birçok kişi Güney Kore vize başvurularının ne zaman yapılacağını merek etmektedir. Peki, Güney Kore vize başvuruları ne zaman açılacak?

Vize başvuru tarihleri hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Resmi siteler üzerinden başvuruları kontrol edebilirsiniz.

Güney Kore Vize Türleri

Seyahat amacınıza göre farklı vize türleri bulunmaktadır. Güney Kore için 8 farklı vize türü bulunaktadır. Güney Kore vize türleri şunlardır.

Güney Kore Turistik Vizesi

Güney Kore’ye turistlik amaç için gidenlere verilen vize türüdür. Ancak Güney Kore, Türk vatandaşlarından kısa süreli turistlik ziyaretler için vize talep etmemektedir.

Güney Kore Ticari Vizesi

Güney Kore ticari vizesi, ülkeye ticaret amacı ile gelen kişilere verilen vize türüdür. Ülkede 90 günden fazla kalmayacaksanız vize almanıza gerek yoktur. Ancak 90 gün üzeri için vize almanız gerekmektedir.

Güney Kore Fuar Vizesi

Güney Kore fuar vizesi, Güney Kore’ye fuar için giden kişilerin aldıkları vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için gerekli evraklar ile konsolosluklara başvurulması gerekmektedir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Güney Kore’ye arkadaşlarını veya yakınlarını ziyaret etmek için giden kişilere verilen vize türüdür. Ziyaret süreniz 90 günü aşmayacaksa, Güney Kore sizden vize talep etmez. Ancak 90 günden uzun kalacaksanız, Güney Kore vize isteyecektir. Gerekli evraklarla, Güney Kore konsolosluklarına başvuru yaparak vizenizi alabilirsiniz.

Güney Kore Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vize

Güney Kore’de eğitim ve staj görecek kişilerin alması gereken vize türüdür. Kore’de staj yapmak isteyen kişiler kısmi zaman öğrenci vizesi almalıdır.

Güney Kore Kültürel, Sportif Faaliyet ve Konferansa Katılım Vizesi

Güney Kore’de kültürel ve sportif faaliyetlere katılacak kişilere verilen vize türüdür. Vizeyi alabilmek için davet eden kurumdan davet mektubu almanız gerekmektedir. Eğer ziyaretiniz geçmeyecekse Güney Kore vize istemez. Ancak 90 günden uzun kalacaksanız Güney Kore vize isteyecektir. Gerekli evraklarla Güney Kore konsolosluklarına başvuru yaparak vizenizi alabilirsiniz

Güney Kore D Tipi (Uzun Süreli) Vize

Güney Kore D Tipi (Uzun Süreli) Vize, Güney Kore’de 90 günden uzun süre kalacak ve Güney Kore’ye yerleşecek olan kişilere verilen vize türüdür. Gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanarak konsolosluklara başvuru yapılarak alınır.

Güney Kore Transit Vizesi

Güney Kore Transit vizesi, Kore üzerinden bir başka ülkeye geçecek olan kişilerden talep edilen vize türüdür. Ancak Güney Kore Türk vatandaşlarından transit vize talep etmemektedir.

Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Birçok kişi vize başvurularını nereye ve nasıl yapacaklarını bilmemektedir. Peki, Güney Kore vize başvuru merkezi nerededir?

Ülkemizde Kore Başkonsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır. Vize başvurularınızı Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna yapmanız gerekmektedir. Konsolosluklardan mutlaka önceden randevu alınmalı ve belgeler eksiksiz ve güncel olarak hazırlanmalıdır. Vize işlemleriniz konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 10- 15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

Dünyayı gezme niyetindeyseniz eğer Sri Lanka Vize İstiyor Mu? yazımız işinizi görecektir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir