1. Anasayfa
  2. Genel

Etkili Güvenlik Sistemi: Perkotek Otopark Bariyeri Sistemleri

Etkili Güvenlik Sistemi: Perkotek Otopark Bariyeri Sistemleri
Etkili Güvenlik Sistemi: Perkotek Otopark Bariyeri Sistemleri
0

Otopark alanlarının emniyetini sağlayan otopark bariyeri sistemleri araç giriş çıkışının sağlandığı her alanda kullanılan sistemlerdir. Mekânın ihtiyaçlarına göre pek çok farklı modelde ve özellikte üretilen otopark bariyerleriyle hızlı, pratik ve güvenli geçiş imkanına sahip olabilirsiniz.

Otopark Bariyeri Nerelerde Kullanılır?

Bu sistemler pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Kullanılan alanlar arasında AVM’ler, havaalanları, plazalar, siteler, mağazalar, iş merkezleri ve holdingler gibi alanlar yer almaktadır. Özellikle araç trafiğinin fazla olduğu alanlarda otopark bariyerleri sıkça kullanılmaktadır. Son teknoloji geçiş yöntemleri olan parmak izi, kartlı geçiş ve yüz tarama gibi yöntemler ile istenilen zamanlarda ortama giriş çıkış yapılmasını sağlar.

Otopark Bariyeri Çalışma Mekanizması

Otopark bariyerlerinin çalışma sistemi şu şekildedir:

  1. Araç giriş yapacağı zaman kullanılan yönteme göre sürücü yüz tarama, parmak izi onaylatma ya da kart okutma gibi mekanizmaları kullanır.
  2. Mekanizma onay aldığında otopark bariyeri yukarı doğru kalkar.
  3. Araç geçene kadar yukarıda asılı kalır.
  4. Araç geçtikten sonra bariyer sistemi kapanarak eski duruma gelir. Ve geçiş tamamlanır.

Yangın, afet gibi acil çıkış durumlarında sistem serbest geçiş modunda da kullanılabilir. Bu özellik devreye girdiğinde otopark bariyeri modelleri havada asılı kalır ve acil durum geçene kadar kapanmaz.

Otopark Bariyeri Ne Kadar?

Genel olarak otopark bariyerlerinin fiyatı seçilen model ve kaç adet ürüne ihtiyaç duyduğunuza göre değişim göstermektedir. Bu nedenle model ve adet seçimi yaparak fiyat bilgisine doğrudan ulaşabilirsiniz. Bütçe dostu fiyatlar karşılığında mekanınızda ihtiyaç duyduğunuz emniyetli geçiş sistemine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Güvenli ve hızlı geçiş imkanı sağlayan otopark bariyeri fiyatı bilgisine ulaşmak için hemen model ve adet seçimi yapın.

parmak izi okuyucu
parmak izi okuyucu

Parmak Okuma Sistemin Sayısız Avantajları

Parmak okuma sistemi, oldukça avantajlı ve son derece güvenilirdir. Her kişinin parmak izi özeldir. Parmak derisinde olan tabaka her kişide farklıdır. Hasar görse bile, aynı tabaka yeniden oluşacaktır. Bu yüzden parmak okuma sistemi, geçişlerde, iş yerlerinde, emniyet gibi durumlarda son derece kullanışlı ve güvenilirdir.

Birçok büyük şirketler, oteller, yemekhane, karakol ve emniyet birimleri dahi bu sistemi kullanmaktadır. Çünkü bu sistem hem hızlı çalışıyor hem de herhangi bir karışıklığa da sebep olmuyor. Kart geçişleri hem yavaş hem de oldukça masraflıdır. Oysa bu sistem sayesinde geçişler oldukça hızlı olmaktadır. Parmak izi okuyucu kişinin parmak izini okutarak kodlar ve kaydeder. Böylece bir daha ki seferde çok daha hızla parmağı tanır ve kaydeder. Parmak izlerin birbirine benzememesi oldukça önemlidir. Bu yüzden birçok sektörde bu sistem sık kullanmaktadır. Zaman kaybını önlüyor, kart masrafına gerek kalmıyor, hızlı, güvenilir ve pratiktir.

Parmak okuma cihazı otellerde, karakollarda, kalabalık personelin bulunduğu her sektörde kullanılabilir. Kart geçişlerinde oldukça sık sorunlar yaşanabiliyordu. Kartın unutulması, okutulmaması ve de karışıklıklar, masraflar. Oysa parmak okuma sistemi çok kolay ve pratiktir. Bilgileri kaydeder, güven sağlar. Her parmak izi kişiye özeldir bu yüzden de bu sistem şu anda en güvenilir ve sık kullanılan sistemlerdendir. Birçok sektörde kullanılan bu geçiş sistemi hem personel açısından hem de yetkililer için oldukça önemli ve kullanışlıdır.

 

Şifreli Kapı Kilidi

Emniyetli mekanlara sahip olmak istiyorsanız şifreli kapı kilidi sistemleri tam size göre demektir. Mekanların ihtiyaçlarına göre tasarlanan birbirinden farklı model seçenekleri arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğru şifreli kapı kilit modelini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Şifreli Kapı Kilidi Nedir?

Genel çalışma sistemi kart ya da şifre ile kapıların açılmasını sağlayan bir mekanizma ile gerçekleştirilmektedir. Bu sistemlerin en sık kullanıldığı alanlar asansör olarak karşımıza çıkar. Asansörlerde ancak şifreli kapı sistemini açacak kart ve şifreye sahip olan kişiler giriş yapmakta; diğerleri asansöre giriş yapamamaktadır. Asansörlerin yanı sıra aynı zamanda tüm giriş alanlarında, kapılarda kullanılabilen sistemlerdir. Kart ile okunabileceği gibi dokunmatik şifreli kapı kilidi sistemleri ile şifre aracılığı ile de mekanlara giriş yapılabilmektedir.

Modeller arasından seçim yaparken mekanınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanızı öneririz. Hizmet verdiğiniz sektör, mekanınızın emniyeti için güvenlik sistem seviyenizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle ihtiyaçlarınıza yönelik modellere kolayca ulaşabilirsiniz.

Şifreli Kapı Kilidi Fiyatı

Genel olarak şifreli kapı kilitlerinin fiyatlarına seçtiğiniz model, kaç adet sisteme ihtiyaç duyacağınız gibi faktörler etki etmektedir. Hem şifre hem de kartlı şifreli kapı modelleri arasından seçim yaparak ve kaç adet şifreli kapı kilidine ihtiyaç duyduğunuzu belirleyerek net fiyat bilgisine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kaliteli, uzun ömürlü ve cebinizi yakmayacak bütçe dostu fiyatlar ile ihtiyacınıza yönelik çözümlere sahip olabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir