1. Anasayfa
  2. Dünya Mutfakları

En Çok Sevilen Dünya Mutfağı Tatlıları

En Çok Sevilen Dünya Mutfağı Tatlıları
En Çok Sevilen Dünya Mutfağı Tatlıları
0

Türk mutfağının tadına doyum olmayan tatlı çeşitleri sayılamayacak kadar fazladır. Ancak kimi zaman daha farklı tatlı çeşitlerini de denemek isteyebilirsiniz. Bu durumda rotanızı dünya mutfağına çevirmeli ve en sevilen dünya mutfağı tatlılarını keşfetmeniz gerekir. Sizlere bazı önerilerde bulunacağız.

Peru mutfağının dünyaca ünlü tatlılarından biri olan alfajor, kurabiyeye benzer bir görünüm sunuyor. Aslında dünyanın pek çok ülkesinde bu tatlının kurabiye olarak değerlendirildiğini de söyleyebiliriz. Ancak içerisindeki dolgu nedeniyle bir kurabiyeden çok daha fazla lezzet sunduğu da aşikar. Denemeye ne dersiniz?

  • Pankek

YouTube video

Pankek Türkiye’de yapmaya ve tüketmeye alışkın olduğumuz lezzetlerden biridir. Hatta yoruma açık bir tatlı olduğunu da söyleyebiliriz çünkü içerisine ya da üzerine istenen farklı malzemeler de eklenebiliyor. Böylelikle herkesin kendi damak tadına uygun bir pankek elde edilebiliyor. Eğer dünya mutfağındaki esas tarifi uygulamak isterseniz Yemek.com’daki pankek tarifine hemen göz atın. Bu tarifi birebir uygulamanız durumunda leziz bir tatlı çeşidi hazırlamanız gayet kolay olacaktır.

  • Kheer

Hint mutfağının muhteşem tatlı çeşitlerinden biri olan Kheer, misafirlerinizi şaşırtmak istediğinizde gönül rahatlığı ile yapabileceğiniz bir tatlı olma özelliği de taşıyor. İçerisinde kakule, Hindistan cevizi sütü ve karanfil gibi lezzetleri barındıran bu tatlı sütlü tatlılar kategorisinde bulunuyor. Tadının sütlaca benzediğini söyleyenler de var, sütlaçtan çok daha farklı bir lezzete sahip olduğunu vurgulayanlar da… En iyisi bu tatlıyı deneyin ve kararınızı kendiniz verin. Tarif mi? Malzeme listesi ve yapılışı bilgisi ile birlikte Yemek.com adresinde!

en çok sevilen dünya mutfağı tatlıları: kheer tarifi
en çok sevilen dünya mutfağı tatlıları: kheer tarifi
  • Lübnan Künefesi

Türk mutfağının benzersiz lezzetlerinden biri olan künefe tatlısını bir de Lübnan usulü yapmak isterseniz hemen kolları sıvayın ve mutfağa girin. Bu şaşırtan lezzet dünyanın pek çok ülkesinde beğenilerek tüketiliyor. Sizin damak tadınıza uygun bir tatlı olma ihtimali de yüksek ve bu nedenle denemenizi öneriyoruz.

  • Semlor

Semla adıyla da bilinen İsveç tatlısı tek lokmalık atıştırmalıklar halinde hazırlanan bir tatlı çeşididir. İçerisinde bademli krema bulunan semlor tatlısı oldukça yumuşak bir yapıya sahip olmasıyla da bol bol tüketilebiliyor. Semlor tatlısının en doğru tarifine ulaşmak için artık hangi adrese uğramanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir