1. Anasayfa
  2. Alışveriş Fırsatları

Mutfakta Daha Hızlı Olmanızı Sağlayacak 3 Mutfak Aleti

Mutfakta Daha Hızlı Olmanızı Sağlayacak 3 Mutfak Aleti
Mutfakta Daha Hızlı Olmanızı Sağlayacak 3 Mutfak Aleti
0

Yemeklerinizi kolayca yapmak ve mutfakta geçirdiğiniz vakti azaltmak için elektrikli mutfak aleti kullanabilirsiniz. Bu aletlerden en iyi performansı almak için ise ürünlerinizi kaliteli ve güvenilir markalardan tercih edebilirsiniz.

Örneğin kıyma makinesi satın alacağınızda az yer kaplaması ve fonksiyonel olması öncelikleriniz arasında olmalıdır. Bıçak ve diğer kısımlarının paslanmaz çelik malzemelerden üretilmesi de sağlığınız için önemlidir.

Mutfağınızda en sık kullanacağınız diğer bir ürün olan blender için de bu özellik geçerlidir. Özellikle bıçak kısımları doğrudan yiyeceklere temas ettiğinden bu tür ürünleri özenle seçmelisiniz.

Mutfakta işinizi kolaylaştıracak diğer bir ürün ise çok amaçlı pişirici olacaktır. Son dönemlerde daha popüler hale gelen bu pişiriciler basınçlı özelliği ile yemeklerinizi en sağlıklı şekilde hazırlar. Farklı fonksiyonları olan pişirici dilediğiniz tarifi hazırlarken mutfakta en büyük yardımcınız haline dönüşecektir. Mutfağınızda size pratiklik sunacak ürünler ve özellikleri şu şekildedir:

mutfakta daha hızlı olmanızı sağlayacak 3 mutfak aleti

1. Kıyma Makinesi

Sağlam, güçlü ve dayanıklı gövdeye sahip olan kıyma makinesi döküm malzemeden üretilir. Kıymanın çekilmesi için makinede 3 farklı kalınlıkta disk seçenekleri bulunur. Orta, kalın ve ince olan bu diskler kıymanızı istediğiniz büyüklükte çekmenizi sağlar. Çektiğiniz kıymaların rahatça kıyım disklerine gidebilmesi için itici aparat vardır. Alacağınız makine ile sucuk, sosis ve içli köfte aparatına sahip olabilir, farklı lezzetler deneyebilirsiniz. Çekme esnasında makinedeki sıkışma durumuna engel olmak için geri sarma düğmesi kullanılır. Ayrıca açma kapama düğmesi de vardır. Karıştırıcı çubuk ve paslanmaz çelik bıçaklar ile kıyma makinesi daha kullanışlı hale gelir.

mutfakta daha hızlı olmanızı sağlayacak 3 mutfak aleti

2. Çok Amaçlı Pişirici

En çok merak edilen ürünlerden biri olan çok amaçlı pişirici pilav, baklagiller, tandır, kek, yoğurt gibi birçok tarifi hazırlayacak 14 fonksiyona sahiptir. Pişiricinin içinde bulunan geniş kapasiteli iç hazne büyük porsiyonlu yemekler hazırlamanızı sağlar. Çıkarılabilir olması sayesinde hazneyi hızlıca temizleyebilirsiniz. Buharda pişirme fonksiyonu için üründe özel buhar teli mevcuttur. Pişirme sırasında hazneyi görebilmeniz için çok amaçlı pişirici cam kapağını kullanabilirsiniz. Isıya dayanıklı tutma kısmı rahat tutmanıza yardımcı olur.

mutfakta daha hızlı olmanızı sağlayacak 3 mutfak aleti
mutfakta daha hızlı olmanızı sağlayacak 3 mutfak aleti

3. Blender

Mutfakların vazgeçilmez ürünü olan blender sürahili, kişisel blender, set blender, el blender gibi çeşitlere sahiptir. Her biri fonksiyonel olarak tasarlanan ürünlerden birini ilk defa alacaksanız doğrudan blender seti tercih edebilirsiniz. Birden fazla özelliğin bir arada bulunması mutfakta işinizi kolaylaştırır. Aradığınız ürüne uygun fiyatlardan sahip olabilmek için Arzum koleksiyonlarını inceleyebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir