1. Anasayfa
  2. Alışveriş Fırsatları

Google ADS Danışmanlığı (Adwords) – Furkan Danacı

Google ADS Danışmanlığı (Adwords) – Furkan Danacı
0

İnternet ve dijital dünya, hayatın tüm yönlerinde etkindir. Bu sebeple işletmeler, müşterilerinin veya kullanıcılarının önüne çıkmak, görünür olmak ve internet ortamında tanınmak ister. Google ADS veya bir diğer ismiyle Google AdWords, şirketlerin bu yöndeki ihtiyaçlarını karşılayan bir sistemdir. Söz konusu bu sistem, Google Ads danışmanlığı yapan ajanslarca profesyonel bir süreç haline getirilir.

Bir çeşit reklamcılık hizmeti olarak da sunulan AdWords sayesinde blog sayfası, işletme sitesi gibi pek çok internet yayınınızın görünürlüğünü arttırabilirsiniz. Dünyada merak edilen tüm konuların cevabı, arama motoru üzerinden kaynaklara sorulur. ADS ile verilen reklamlarla siteniz arama sonuçlarında yüksek görünüm oranlarına ulaşır. Masaüstü veya mobil cihazda kullanabileceğiniz sistemde web sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

google-ads-danismanligi (2)

Google Reklam Modelleri Nelerdir?

ADS sistemi sayesinde mevcut ihtiyaçlar ve hedef kitleye odaklanarak minimum maliyette, en yüksek kazanç noktasına ulaşmak amaçlanır. Böylelikle en doğru modeli, çeşidi ve kelime tercihleri yapılır. Sistem sunduğu reklamları çeşitli sitelerde, arama motoru sonuçlarında, haritalarda, Play Store’da ve YouTube gibi platformlar üzerinde sergiler. Kullanabileceğiniz bazı reklam modelleri ise şu şekilde sıralanır:

  • Alışveriş
  • Arama Ağı
  • Pazarlama
  • YouTube
  • Görüntülü reklam

Sağlanan reklam çeşitlerine göre Google Adwords Danışmanlığı, yalnızca sözlerden ve görüntüden kaynaklanan bir tanıtım sisteminden çok daha gelişmiş bir uygulamadır. Bu doğrultuda dünya üzerindeki tüm firma ve sektörlerin ilgisine yönelik gerekli içerikleri sunar.

Alışveriş

Google Merchant Center hesabına gerek duyularak yapılan alışveriş reklamlarında e- ticaret sitesi üzerinde yer alan hizmetler ve ürünler hedeflenen müşteri kitlesine ulaştırılır.

Arama Ağı

Arama ağında çıkan reklamlar, çeşitli kelimeler aracılığıyla sağlanır. SEO yönteminin devreye girdiği bu uygulamada metin içerisine yerleştirilen anahtar kelimeler, arama kriterlerine göre kullanıcıların önüne çıkar.

Pazarlama

Alışveriş reklamlarıyla benzer olan pazarlama veya yeniden pazarlama reklamları, geçmiş dönemde e-ticaret sitenizle etkileşimde bulunduğunuz kullanıcılara ulaşmanızı sağlar.

YouTube

Web sitesi, ürün ve hizmet reklamları için en uygun platformlardan birisi de YouTube olarak ortaya çıkar. Video başlangıçlarında yayınlanan içerikler, işletmenizin görünür olmasına büyük katkıda bulunur.

Görüntülü Reklam

Gmail, YouTube ve farklı web sayfalarında kullanılabilen görüntülü reklamlar, görsel temelli ve etkili bir uygulamadır.

İşletmenizi büyütmek ve yayınlamış olduğunuz dijital içerikleri görünür kılmak için Google Ads danışmanlığı hizmetinden siz de faydalanabilirsiniz. Furkandanaci.com üzerinden Google Ads danışmanlığı hakkında merak ettiğiniz her soruya cevap bulabilir, markanızı hedef kitlenize doğru stratejilerle tanıtabilirsiniz.

KAYNAK: www.furkandanaci.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir