1. Anasayfa
  2. Gezi Turları

Adrasan Tekne Turu İle Gezilecek Koylar

Adrasan Tekne Turu İle Gezilecek Koylar
0

Antalya’nın birbirinden güzel koylarını en iyi şekilde gezmek için Adrasan tekne turu yapmak gerekir. Tekne turu son zamanlarda en popüler tatil modellerinden bir tanesi oldu.

Tekne turları tatil bölgelerinde yaz aylarından sonra da devam eder. Kışa ayına girildiği zaman tekneler yavaş yavaş ortadan kalkar. İlkbahar ile birlikte de yat turları tekrar başlar. Tatilciler için tekne turları sırasında gezilecek ve görülecek yerler oldukça önemlidir.

Çünkü tekne turları sanılan aksine sadece yüzmekten ve güneşlenmekten ibaret değildir. Özellikle tatil beldelerinin en güzel yanları genellikle koylara saklanmıştır. Bu yüzden de ülkemize gelen turistlerin büyük bir kısmı tekne turuna yönlenir.

Ülkemizde de tekne turu denilince akla gelen yerlerden bir tanesi de Adrasan’dır. Diğer tatil yerleri ile kıyaslandığı zaman çok zengin yerlere sahiptir. Bu zenginlik hem doğal güzellik hem de tarihi güzellik olarak fazladır.

Adrasan’a uçak ile gidecek olanların aşırı heyecanı yenme hususunda ki tavsiyelerimizi okumak ister misiniz? Uçakla Seyahat de 10 Adımda Aşırı Heyecan Nasıl Yenilir?

Adrasan Tekne Turu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tekne turları her zaman farklı etkenler ile değişir. Örneğin teknenin kapasite fiyat konusundaki ilk önemli etkenlerden bir tanesidir. Tekneler ne kadar büyük olursa fiyat o kadar artar.

Bir diğer önemli etken de teknenin modelidir. Genellikle yeni çıkan ya da yakın zamanda revizyona uğramış tekneler çok daha yüksek ücrete sahiptir. Bir diğer yandan teknenin kiralanacağı süreye göre de fiyatlarda değişiklikler olur. Bir diğer etken de özel tur ya da genel turlardır. Adrasan özel tekne turu fiyatları her zaman genel turlardan pahalıdır.

Adrasan’da Tekne Turlarına Neler Dahil?

adrasan-tekne-turu
adrasan tekne turu

Eğer dışardan bir tekne turuna dahil olduysanız teknenin sunduklarından fazlasını alamazsınız. Tekneni rotası, içindekiler, yemekler ve içecekler gibi her şey önceden belirlenmiştir. Adrasan tekne turu yapan firmaların hepsi farklı özelliklere sahiptir. Ayrıca bu turların genellikle tur kapasitesi sınırlıdır. Bu yüzden erken rezervasyon yapmak son derece önemlidir. Son olarak bu turlar genellikle günü birlik olarak belli yerleri ziyaret eder ve kısa süreli tatilcilere hitap eder.

Tekneyi özel olarak kiralayacak tatilciler için ise durum farklıdır. Çünkü tatilciler istedikleri tekneden başlayarak istedikleri rotasyona kadar her şeye müdahale edebilmektedir. Ayrıca tatilciler teknenin yemek ve içecek alışverişini de kendileri yapar. Mürettebatın da yemek ve içecek alışverişi tatilcilere aittir.

Ücretli alanlara demirleme sırasında da ücret tatilcilerden temin edilir. Fakat bu fiyatlar açılmadan önce teknenin kiralandığı firma ile görüşülerek halledilebilir.

Adrasan Turları Neden Tercih Ediliyor?

adrasan-tekne-turu

Ülkemizin her koyu birbirinden güzel özelliklere sahiptir. Adrasan’da bu güzellikleri ile dünyaya nam salan bir beldedir. Adrasan’a yakın olan 5 farklı koy bulunur. Bu koyların hepsi farklı çekiciliğe sahiptir.

Tatilciler istedikleri rotaları belirleyerek turlarını ayarlayabilir. Günübirlik turlara katılarak belirli rotaları keşfedebilir. Genellikle her firmanın tur güzergahı aynıdır. Fakat her firmanın ayrıca farklı koyları ziyaret eden turları da bulunmaktadır. Yani tatilciler her türlü Adrasan’ı keşfe çıkabilir.

Ayrıca Adrasan’ın Antalya’da yer alması da özel tekne kiralayanlar için bir avantaj. Adrasan tekne turu tatilcilerine ayrıca farklı koyları gezme imkanı da tanıyor. Yani Antalya’dan başlayarak tatilciler istedikleri takdirde İzmir’e kadar tekne turu yapabilir.

Uzağa gitmeden sadece Adrasan’da tatilin keyfini çıkarmak da mümkün. Adrasan’ın her koyu tarihi ve doğal güzellikleri ile efsane olmayı başardı. Fakat bunlardan farklı olarak tatilciler tekne turu ile Caretta kaplumbağalarını ve nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarını da görebiliyor.

Adrasan Korsan Koyunun Güzellikleri

Bir diğer adı Çoban Koyu olan yer milli park sınırlarında yer alıyor. Yeşilliğin ve mavinin buluşma noktası olan koy kafa dinlemek için birebir. Ayrıca koya karadan herhangi bir ulaşım bulunmuyor. Bu yüzden de ziyaretçi sayısı oldukça az. Bu durum sayesinde koyun temiz kalmasını sağlamıştır. Koyun derinliği ise yaklaşık olarak 40 metredir. Fakat kumsalı olmadığı için koya çıkmak mümkün değildir.

Adrasan Sazak Koyunun Güzellikleri

adrasan-tekne-turu

Sazak Koyu genellikle teknelerin ilk ziyaret ettiği koydur. Bir kumsaldan ormanlara oradan da Musa Dağına uzanan koy adeta güzellik abidesi. Ayrıca Sazak Koyundan başlayarak ormanın içine uzanan bir patika da vardır. Karadan ulaşım olsa da genellikle sakin bir koydur.

Kamp alanları da olduğu için burada demirleyen tekne sayısı oldukça fazladır. Kademe kademe derinleştiği için de deniz seven tatilciler için en iyi seçeneklerden biridir. Adrasan tekne turu saatleri genellikle bu koyun en güzel zamanlarına göre ayarlanır.

Adrasan Tekne Turu | Porto Ceneviz Koyu Güzellikleri

İsmini bölgedeki yıkık bir kaleden koy Olimpos ve Adrasan arasında yer alır. Karadan ulaşım olmasa da gecekondulaşma oldukça fazladır. Koyun Milli Park sınırları içerisinde yer alması korunması için yeterli olmamıştır.

Kumsalı, ormanı ve birbirinden güzel tarihi yerleri ile Ceneviz Koyu ülkemizin en güzel koylarından biridir. Ayrıca bu koyda ormanın içerisinde kamp kurulacak alanlar da mevcuttur. Günübirlik tatilcilerin Adrasan tekne turu ile kesinlikle ziyaret ettiği yerlerden biridir.

Adrasan tekne turu ne kadar?

Adrasan tekne turu fiyatları en sık sorulan sorular arasında yer alır. 2022 Adrasan tekne turu fiyatları kişi başı 200 TL’den başlamaktadır. Sezonun yoğunluğuna bağlı olarak önceden rezervasyon yapılması gerekli olabilir.

Adrasan tekne turu hangi koylar?

Adrasan tekne turu ile pek çok koyu görme imkanına sahip olabilirsiniz. Akseki, Sazak, Ceneviz, Korsan (Çoban Limanı) ve Aşk mağarası rota içerisinde yer almaktadır. Bazı Adrasan tekne turları Amerikan koyu ve Fener koyu’nu da içerir.

Adrasanda akşam ne yapılır? Adrasan’da Gezilecek Yerler

·       Likya Yolu
·       Suluada
·       Adrasan Koyu
·       Sazak Koyu
·       Musa Dağı
·       Adrasan Deresi
·       Adrasan Kalesi….
·       Adrasan Ceneviz Koyu (Porto Ceneviz Koyu)

Adrasana Ne zaman gidilir?

Adrasan yılın dört mevsimi tatil yapmaya uygun bir bölgedir. Akdeniz bölgesinde olmasından sebep yazın nem ve sıcak çok fazla olabilir. Kışın ise ılık ancak yağışlı hava hakimdir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir