1. Anasayfa
  2. Vize Nasıl Alınır?

DS-260 Formu Doldururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

DS-260 Formu Doldururken Nelere Dikkat Edilmelidir?
DS-260 Formu Doldururken Nelere Dikkat Edilmelidir?
0

Her sene Amerika Birleşik Devletleri Federal Hükümeti yetkilileri tarafından ve bilgisayar ortamında gerçekleştirilen Green Card çekilişleri, dünya çapından yüz binlerce kişinin süresiz ikamet hakkı kazanmasına yardım etmektedir. Ancak green card başvuru işlemini yapıp sonrasında kazanan talihli olmak, Amerika seyahati yapmak için yeterli değildir. Öncesinde mutlaka ds 260 formu’nun doldurulması ve vakit kaybetmeden konsolosluk yetkilileri ile vize mülakatına katılım gösterilmesi büyük bir önem taşımaktadır.

DS-260 formunu doldururken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

  • Türkçe karakter kullanmak gibi imla hatalarının yapılması,
  • Eğitim bilgilerinin hatalı şekilde doldurulması,
  • Hukuki süreçler hakkında hatalı bilgilerin paylaşılması,
  • Form teslim süresinin geciktirilmesi,
  • Belgelenmesi mümkün olmayan bilgilere yer verilmesi,
  • Kontenjan sınırlamasına dikkat edilmemesi,
  • Formun doldurulduğu tarihte geçerli olan mevcut durum yerine mülakat dönemine uygun olan ileriye dönük bilgilerin paylaşılması,
  • Profesyonel vize danışmanlık hizmeti sağlayan firmalardan yardım alınmamasıdır.

DS-260 formunu doldururken dikkat edilmesi gerekenler, göçmen vize başvuru sonuçlarını doğrudan etkilemektedir. Yapılan hatalar ya da belgelenmesi mümkün olmayan bilgilerin paylaşılması, mülakatlar sırasında kişilere çeşitli zorluklar yaşatabilmektedir. Bu durum sonucunda ise vize başvurularının olumlu şekilde sonuçlanması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle özellikle ilk kez başvuru yapan kişilerin mutlaka DS-260 formu için danışmanlık hizmeti sağlayan profesyonel firmalardan destek almaları tavsiye edilmektedir.

DS-260 Formunda Hata Yapılırsa Ne Olur?

DS-260 formu doldururken yapılan hatalar, süreçlerin uzaması ve başvuruların olumsuz şekilde sonuçlanması gibi istenmeyen durumlara neden olabilmektedir. Kura işlemleri sırasında, belirlenen kontenjan sayısının üzerinde katılımcı seçilmektedir. Bu sayede başvuru hakkından yararlanmak istemeyen kişilerin yerine, fazladan seçilmiş olan kişiler başvuru yapabilmektedir. Başvurular, belirlenen kontenjan sayısına ulaşıldıktan sonrasında durdurulmaktadır. Bu nedenle DS-260 formunu doğru şekilde doldurmak ve en kısa süre içerisinde göndermek büyük bir önem taşımaktadır.

ds-260 formu doldururken nelere dikkat edilmelidir?
ds-260 formu doldururken nelere dikkat edilmelidir?

DS-260 formunda doldurulan bilgilerin hatalı olması, Türkçe karakter kullanılması gibi imla hatalarının yapılması ya da doğruluğu kanıtlanabilir olmayan beyanlara yer verilmesi gibi durumlarla sık sık karşılaşılmaktadır. Yapılan hatalar karşısında kişilerin ABD Konsolosluğu ya da KCC (Kentucky Consular Center) yetkilileri ile irtibat kurarak form kilidi açtırma talebi oluşturmaları gerekmektedir. Bu sayede formun açılması ve gerekli bilgilerin güncellenmesi mümkün hale gelmektedir.

DS-260 form güncellemelerinin yapılabilmesi için belirli bir zaman zarfına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum sonucunda ise kontenjanların dolması ya da başvuru tarihlerinin sona ermesi gibi risklerle karşı karşıya kalınması mümkün olmaktadır. Tüm bu risklerden kaçınmak içinse mutlaka DS-260 formu için danışmanlık alınması büyük bir önem taşımaktadır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta, başvurulan firmanın yeterli donanım ve tecrübeye sahip olmasıdır. En güvenilir ve profesyonel hizmetlerden yararlanmak içinse kişilerin dvprogram.com.tr adresini ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

DS-260 Formu Doldurma Aşamasında Nereden Destek Alınabilir?

DS-260 formunu doldururken dikkat edilmesi gereken noktalara uygun bilgileri vermek ve en erken sürede teslim etmek, göçmen vize başvurularının olumlu şekilde sonuçlanması açısından büyük bir önem taşımaktadır. Aksi halde kontenjanların dolması, başvuru tarihlerinin sona ermesi ya da başvuruların olumsuz sonuçlanması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılması kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle kişilerin mutlaka DS-260 formu için destek almaları tavsiye edilmektedir.

Dv Program, kurulduğu günden bu yana profesyonel vize danışmanlık hizmetleri sunarak on binlerce başvurunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlamayı başarmıştır. Bu sayede kişiler, işlemler için tekrarlayan masraflar yapmaktan ve vakit kaybı yaşamaktan kaçınma şansına sahip olmaktadır.

Green Card İşlemleri İçin Profesyonel Danışmanlık Merkezi

Green Card işlemleri için profesyonel danışmanlık hizmetleri sunan firmalar, başvuruların en doğru ve etkili şekilde yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken detaylarda uzmanlaşmış kişilerin rehberlik sağladığı işletmelerdir. Bu sayede kişiler, izlenmesi gereken tüm adımlar ve tamamlanması gereken tüm işlem basamakları hakkında en güncel yönlendirmelerden haberdar olma fırsatına sahip olmaktadır. Aynı zamanda hata yapmaktan kaçınma şansının sunulması da oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Green Card işlemleri sunduğu hizmetlerle sektöründe lider pozisyona ulaşmayı başarmış olan Dv Program, hem İstanbul hem de New York şubeleri ile başvuru sahiplerinin tüm süreçlerinde en etkili rehberlikleri sağlamaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir